eL-Neró® speedflow medic S
Wyznaczamy nowe standardy
eL-Neró® speedflow medic S
Wyznaczamy nowe standardy

Dążenie do perfekcji

Nowa kontrolowana przez procesor 4-fazowa technologia z maksymalnie 14 poziomami wydajności dla maksymalnego bezpieczeństwa, najlepszej przyjemności i profilaktycznego zastosowania medycznego

Dążenie do perfekcji

Nowa kontrolowana przez procesor 4-fazowa technologia z maksymalnie 14 poziomami wydajności dla maksymalnego bezpieczeństwa, najlepszej przyjemności i profilaktycznego zastosowania medycznego

Szczegóły techniczne
4 + 10 Technologie by WALUTEC®

Technologia

Ważna rzecz:
 • Dzięki szerokości zaledwie 13,2 cm speedflow eL-Neró® można zainstalować stojąc lub leżąc (np. Pod listwą główną *) niemal wszędzie. [* jeśli wysokość podstawy wynosi co najmniej 13,5 cm, a szerokość szafki jest większa niż 65 cm]
 • Ten system wtyczek ECO jest bardzo łatwy w użyciu, a filtr można wymienić w 5 minut.
 • Przy stosunku ścieków wynoszącym tylko ok. 1: 0,6 przy prędkości produkcyjnej ok. 1,7 l / min jest to rekord ekologiczny i ekonomiczny.

 

Specjalność:

 • Łącznie 3 wysokowydajne bloki z węglem aktywnym zapewniają doskonałą podstawę i żywotność, na przykład do bezpiecznego usuwania glifosatu.
 • Dwa z tych bloków kabonowych są zaprojektowane na 15 000 galonów każdy i zapewniają optymalną ochronę.
 • Celowo nie używamy wyświetlacza TDS, ponieważ zwykle zapewnia to konsumentowi bezużyteczne wartości, ponieważ absolutnie nic nie mówi o niebezpiecznych substancjach, takich jak glifosat. Dlatego polegamy na zwiększonych pojemnościach filtrów. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!
 • Połączenie dużej prędkości przepływu i podwójnego wirowania umożliwia skuteczną lewitację.
 • Wzbogacenie oczyszczonej wody w niektóre minerały i aktywacja bioenergetyczna przywracają jej jakość wody źródlanej.

 

Unikatowy:

 • EL-Neró® speedflow to pierwszy system bezpośredniego przepływu, który jest standardowo wyposażony w mechaniczną, wysokowydajną barierę HF po stronie wejściowej, aby osiągnąć tę wysoką wydajność.
 • Ponadto jest chroniony przed ponownym zanieczyszczeniem za pomocą drugiej mechanicznej bariery antybakteryjnej HF.
 • Można również rozszerzyć ochronę mikrobiologiczną węża na ścieki, dzięki czemu speedflow jest pierwszym systemem bezpośredniego przepływu, który można zabezpieczyć mikrobiologicznie na trzy sposoby.
 • System jest nie tylko „bezpieczny”, ale po raz pierwszy przewody zasilające od zaworu narożnego do systemów są również bezpieczne mikrobiologicznie.
 • Aby nie dać szansy plastyfikatorom, woda jest ponownie filtrowana za pomocą węgla aktywnego na krótko przed kurkiem.
 • SpeedLamp eL-Neró® był pierwszym systemem, który został zharmonizowany z elektrosmogiem (WLAN, DECT, LTE, 5G itp.) I oferuje doskonałą strukturę kryształów wody.
 • Medyk S został sklasyfikowany przez Centrum Medycyny Prewencyjnej jako „profilaktyczny produkt medyczny ” w kategorii PREMIUM Multimembrane Systems
Łatwa wymiana filtra

Łatwa wymiana filtra z przedłużoną gwarancją

Twoja usługa filtrowania premium z automatycznym przedłużeniem gwarancji do 10 lat:

Łatwa wymiana filtra jest bardzo łatwa dzięki samouszczelniającym się głowicom filtra i może być wykonana samodzielnie.

 • Zdejmij kapturki ochronne
 • Obróć filtr o 90 °
 • wyciągnij
 • wstaw nowy filtr
 • Obróć filtr o 90 °
 • Włożyć kołpak ochronny

Na podstawie opisu w instrukcji obsługi wszystko jest zilustrowane i prowadzi użytkownika przez usługę.

 

 

W podziękowaniu za niezawodność wymiany filtra otrzymasz przedłużenie gwarancji do 10 lat, jeśli filtr zostanie wymieniony bez przerw.

Podstawowa 3-letnia gwarancja jest automatycznie przedłużana, jeśli wymienisz dostarczone przez nas filtry zgodnie z planem serwisowym za zryczałtowaną stawkę wynoszącą tylko 220 € * rocznie (w tym wymianę membrany co 2 lata).

* Cena pakietu nie obejmuje lampy UV do dezynfekcji ścieków. Można je również zamówić po zmianie filtra.

FirstSafety Zertifikat für die nachgewiesene Rückhaltung von Erregern und Bakterien:

Das System entspricht NSF / ANSI 53 und 42 für die spezifischen Leistungsansprüche, die durch die neuesten Daten verifiziert und belegt wurden. System tested and certified by NSF international against NSF/ANSI 42 & 53 for the reduction of chlorine, taste and odor, nominal particulate class1, turbidity, cyst and bacteriostatic effects.

EPA Est No. 94813-KOR-1

NSF/ANSI Standard 53 certified to reduce cyst by mechanical means

Funkcje bezpieczeństwa

Unikalne i zabezpieczające funkcje

Funkcje bezpieczeństwa:

 • Łącznie 3 wysokowydajne bloki z węglem aktywnym połączone szeregowo, każdy o pojemności filtra do 60 000 l, oferują doskonałą podstawę i żywotność do bezpiecznego usuwania np. Glifosatu i innych chemikaliów.
 • Dwie mechaniczne bariery RF dla bakterii i opcjonalna bariera UV zabezpieczają system jako pierwszy i prawdopodobnie jedyny system filtrów we wszystkich 3 kierunkach.
 • AQUA-Stop na linii zasilającej
 • Wskaźnik zmiany filtra
 • Sprawdzić zawory pod kątem niekontrolowanego powrotu
 • Osłona z kamienia w celu zapewnienia stałej wydajności membrany i ochrony zaworu

Unikalne zalety sprzedaży:

 • SpeedLamp eL-Neró® to pierwszy system bezpośredniego przepływu, który osiąga tak wysoką wydajność dzięki barierze antybakteryjnej HF po stronie wejściowej.
 • Ponadto jest zabezpieczony przed ponownym zanieczyszczeniem przed kranem za pomocą drugiej bariery antybakteryjnej HF.
 • Aby zapewnić, że system jest całkowicie „bezpieczny”, przewody zasilające od zaworu narożnego do systemu oraz w medyce S przewód ściekowy były również chronione mikrobiologicznie.
 • Aby nie dać szansy plastyfikatorom, woda jest ponownie filtrowana na krótko przed kranem.
 • SpeedLamp eL-Neró® był pierwszym systemem, który został zharmonizowany z elektrosmogiem (WLAN, DECT, LTE, 5G itp.) I oferuje doskonałą strukturę kryształów wody.
 • Sklasyfikowany przez Centrum Medycyny Prewencyjnej jako „profilaktyczny produkt medyczny” w kategorii PREMIUM Multimembrane Systems.

Inne funkcje specjalne:

 • Połączenie dużej prędkości przepływu i podwójnego wirowania umożliwia skuteczną lewitację.
 • Wzbogacenie oczyszczonej wody w minerały i aktywacja bioenergetyczna przywracają jej jakość wody źródlanej.

 

Perfekcja wykonana przez WALUTEC®.

Pierwsze raporty z badań Instytutu Fraunhofera wykazały, że zanieczyszczenia (np. Al, Cu, Pb, Ni, Zn, Cd, U, As, fluorek, azotan, siarczan, fosforan) można bezpiecznie usunąć poniżej granicy wykrywalności podczas remineralizacji z Ca, Mg, Potwierdzono NaCl i K, takie jak Plose lub BlackForest .

Rozwój i produkcja

Rozwój i produkcja

Nasze produkty wytwarzane są przez kilka firm produkcyjnych. Do tego mamy międzynarodowych i niemieckich dostawców. Wybierając nasze firmy produkcyjne, zwracamy szczególną uwagę na doświadczenie i wysokie standardy jakości. Nasze firmy partnerskie produkują m.in. dla Bosch, GE, Samsung, Toshiba, LG, Toray, BMS i Elektrolux.

Mamy speedflow produkowany przez jedną z największych i najbardziej doświadczonych firm w dziedzinie technologii robotów, automatyki przemysłowej, urządzeń konsumenckich i filtracji wody. Ta grupa, która produkuje od 1968 roku, ma 16 zakładów produkcyjnych na całym świecie, około 150 000 pracowników, ponad 56 000 zarejestrowanych patentów i około 39,5 miliarda dolarów całkowitej sprzedaży w 2018 roku.

 • Opracowany przez doświadczonych inżynierów z całego świata
 • Zaprojektowany we Włoszech
 • Wyprodukowane w naszym imieniu przez jednego z największych producentów na świecie. (Zakłady produkcyjne w 16 różnych krajach, ponad 150 000 pracowników, ponad 56 000 zarejestrowanych patentów, około 39,5 mld USD całkowitej sprzedaży w 2018 r.).
 • Doskonały z ponad 20-letnim doświadczeniem i dostępny tylko w WALUTEC®
Perfekcja WALUTEC®

Perfekcja wykonana przez WALUTEC®

Nowo opracowana 4-fazowa technologia bezpośredniego przepływu sterowana przez procesor z maksymalnie 14 etapami filtracji i oczyszczania obejmuje niespotykane spektrum udoskonalania wody pitnej dla doskonałego korzystania z wody źródlanej o wysokiej czystości i wzorowym bezpieczeństwie. SpeedLamp eL-Neró® został opracowany dla osób o innowacyjnych wymaganiach, dużo czystej wody lub mało miejsca w kuchni.

Kombinacja filtra blokowego z matrycą węglową, filtra chroniącego przed kamieniem, bariery wejściowej RF, bloku węglowego + filtra, wysokowydajnej membrany do separacji molekularnej, optymalizacji smaku włókna węglowego, remineralizacji (Ca-Mg-K-Na) w celu stabilizacji pH, bariery ponownego kiełkowania RF, w tym matrycy z bloku węglowego, ścieków UV Ochrona przed zarazkami, moduł lewitujący ze stali nierdzewnej (podwójny), BioTuner do aktywacji i restrukturyzacji, a także BioPatch do harmonizacji e-smogów ustanawiają nowy standard dla najwyższych wymagań dotyczących czystej i smacznej wody.

 

Speedflow można zamówić w 3 wersjach: bezpieczeństwa (fazy I-II), MI (fazy I-III) i medyk S (fazy I-IV)

FAZA I (wstępna filtracja higieniczna)

Filtr bezpieczeństwa FirstSafety 4w1 (4-stopniowy)

Filtracja osadów: Nowo opracowany filtr 4w1 najpierw filtruje substancje gruboziarniste, takie jak Asselkot, włókna azbestowe, substancje humusowe, rdzę, osady i inne substancje zawieszone.

Filtracja blokowa z węglem aktywnym: po tym redukowane są możliwe substancje obce, takie jak benzen, chlor, fluor, glifosat, hormony, pozostałości leków, mikroplastiki, metale ciężkie i inne związki organiczne.

Redukcja wapna: wapno w wodzie wlotowej jest również zmniejszone i zapobiega się tworzeniu się kamienia.

Filtracja mikrobiologiczna: Zintegrowana bariera antybakteryjna HF chroni przepływ przed zanieczyszczeniem mikrobiologicznym (bakterie, wirusy, MRE, pasożyty) bezpośrednio z wlotu wody. W rezultacie system pozostaje zabezpieczony przed zwapnieniem i zanieczyszczeniem z linii zasilającej.

W porównaniu z konwencjonalnymi barierami antybakteryjnymi, nasze barierki antybakteryjne FirstSafety są 5 razy mocniejsze i wyposażone w wysokie natężenie przepływu i dodatkową matrycę blokującą węgiel. Zapewnia to bardziej skuteczne i stabilne bezpieczeństwo mikrobiologiczne niż zwykłe małe bariery dla bakterii lub lampy UV. Jednocześnie możliwe jest jeszcze bardziej skuteczne zatrzymywanie glifosatu i rentgenowskich środków kontrastowych. Oprócz filtra wody po raz pierwszy zabezpieczamy również przewody zasilające do urządzenia filtrującego. Jest to nowy i ewolucyjny w porównaniu do innych urządzeń filtrujących. Z WALUTEC® zawsze jest coś lepszego.

FAZA I (wstępna filtracja higieniczna)

Filtr bezpieczeństwa FirstSafety 4w1 (4-stopniowy)

Filtracja osadów: Nowo opracowany filtr 4w1 najpierw filtruje substancje gruboziarniste, takie jak Asselkot, włókna azbestowe, substancje humusowe, rdzę, osady i inne substancje zawieszone.

Filtracja blokowa z węglem aktywnym: po tym redukowane są możliwe substancje obce, takie jak benzen, chlor, fluor, glifosat, hormony, pozostałości leków, mikroplastiki, metale ciężkie i inne związki organiczne.

Redukcja wapna: wapno w wodzie wlotowej jest również zmniejszone i zapobiega się tworzeniu się kamienia.

Filtracja mikrobiologiczna: Zintegrowana bariera antybakteryjna HF chroni przepływ przed zanieczyszczeniem mikrobiologicznym (bakterie, wirusy, MRE, pasożyty) bezpośrednio z wlotu wody. W rezultacie system pozostaje zabezpieczony przed zwapnieniem i zanieczyszczeniem z linii zasilającej.

FAZA II (filtracja główna)

Kompaktowa jednostka PCB 2w1 (3-stopniowa)

Filtracja blokowa z węglem aktywnym: blokowa matryca węglowa usuwa pozostałe obce substancje, takie jak włókna azbestowe, chlor, pozostałości glifosatu, hormony, pozostałości leków, pestycydy, LZO i może redukować inne związki organiczne.
Ze względu na trudne usuwanie glifosatu ten dodatkowy filtr jest
zintegrowany w celu osiągnięcia najlepszych możliwych rezultatów czyszczenia.

Filtracja końcowa z węglem aktywnym : Filtr końcowy z włókna węglowego, który jest również zintegrowany, redukuje możliwe resztkowe obce substancje po membranie RO, takie jak glifosat, hormony, pozostałości leków i inne związki organiczne. Ponadto smak wody jest neutralizowany.

 

Wysokowydajna kompaktowa jednostka RO (1-stopniowa)

Filtracja separacji membranowej: wysokowydajna membrana separacji molekularnej usuwa obce substancje i cząstki większe niż 0,0001 µm, takie jak aluminium, glifosat, hormony, wapno, leki, nanocząstki, azotany, rentgenowskie środki kontrastowe, sole, metale ciężkie, uran i inne zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne.

Aby zanieczyszczenia te nie gromadziły się w systemie filtrów, są one spłukiwane do kanalizacji.

FAZA II (filtracja główna)

Kompaktowa jednostka PCB 2w1 (3-stopniowa)

Filtracja blokowa z węglem aktywnym: blokowa matryca węglowa usuwa pozostałe obce substancje, takie jak włókna azbestowe, chlor, pozostałości glifosatu, hormony, pozostałości leków, pestycydy, LZO i może redukować inne związki organiczne.
Ze względu na trudne usuwanie glifosatu ten dodatkowy filtr jest
zintegrowany w celu osiągnięcia najlepszych możliwych rezultatów czyszczenia.

Filtracja końcowa z węglem aktywnym : Filtr końcowy z włókna węglowego, który jest również zintegrowany, redukuje możliwe resztkowe obce substancje po membranie RO, takie jak glifosat, hormony, pozostałości leków i inne związki organiczne. Ponadto smak wody jest neutralizowany.

 

Wysokowydajna kompaktowa jednostka RO (1-stopniowa)

Filtracja separacji membranowej: wysokowydajna membrana separacji molekularnej usuwa obce substancje i cząstki większe niż 0,0001 µm, takie jak aluminium, glifosat, hormony, wapno, leki, nanocząstki, azotany, rentgenowskie środki kontrastowe, sole, metale ciężkie, uran i inne zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne.

Aby zanieczyszczenia te nie gromadziły się w systemie filtrów, są one spłukiwane do kanalizacji.

FAZA III (przygotowanie)

Faza III jest zawarta tylko w wydaniach MI i Medic S.

BackSafety + MI 3-drożny filtr postowy (3-stopniowy)

Filtracja blokowa z węglem aktywnym: Filtr wzmacniający smak CTO koryguje smak na poziomie wody źródlanej, a także usuwa ewentualne pozostałości glifosatu, plastyfikatorów i lotnych związków organicznych.

Ponowna mineralizacja: granulat mineralny z łatwością wzbogaca wodę w naturalny wapń, magnez, potas i sód. W ten sposób wartość pH i potencjał redoks są stabilizowane na poziomie wody źródlanej.

Mikrobiologiczny filtr bezpieczeństwa: dodatkowa bariera dla ponownego zanieczyszczenia HF, w tym blok matrycy węglowej, chroni przed możliwym ponownym skażeniem przez bakterie przez kran. W rezultacie speedflow eL-Neró pozostaje higienicznie chroniony z obu stron.

FAZA III (przygotowanie)

Faza III jest zawarta tylko w wydaniach MI i Medic S.

BackSafety + MI 3-drożny filtr postowy (3-stopniowy)

Filtracja blokowa z węglem aktywnym: Filtr wzmacniający smak CTO koryguje smak na poziomie wody źródlanej, a także usuwa ewentualne pozostałości glifosatu, plastyfikatorów i lotnych związków organicznych.

Ponowna mineralizacja: granulat mineralny z łatwością wzbogaca wodę w naturalny wapń, magnez, potas i sód. W ten sposób wartość pH i potencjał redoks są stabilizowane na poziomie wody źródlanej.

Mikrobiologiczny filtr bezpieczeństwa: dodatkowa bariera dla ponownego zanieczyszczenia HF, w tym blok matrycy węglowej, chroni przed możliwym ponownym skażeniem przez bakterie przez kran. W rezultacie speedflow eL-Neró pozostaje higienicznie chroniony z obu stron.

FAZA IV (replika wody źródlanej)

Faza IV jest zawarta tylko w wydaniu Medic S.

Lewitacja Schaubergera – struktura klastra + restrukturyzacja

Wirnik ze stali nierdzewnej: Precyzyjny podwójny wirnik lewituje wodę w 2 kolejnych komorach wirowania zgodnie z zasadą Schaubergera. Ponieważ prędkość przepływu eL-Neró® charakteryzuje się wysoką wydajnością produkcyjną, w komorach zachodzi prawdziwe mechaniczne połączenie. Struktura gromady zostaje dwukrotnie rozbita, a wodę można zrestrukturyzować.

 

Natura BioTuner – restrukturyzacja + aktywacja

BioTuner natura: oczyszczona woda jest restrukturyzowana w oparciu o naturę. Odciskane widmo częstotliwości światła naturalnego jest przenoszone przez rezonans, a tym samym odtwarza świeżą wodę źródlaną.

 

Natura BioPatch – harmonizacja

Charakter BioPatch: Całe urządzenie jest zharmonizowane z zasilaczem pod względem smogu elektrosmogowego (w tym 5G) i innego promieniowania. Tylko wtedy restrukturyzacja wody stanie się stabilna i pozostanie chroniona.

FAZA IV (replika wody źródlanej)

Faza IV jest zawarta tylko w wydaniu Medic S.

Lewitacja Schaubergera – struktura klastra + restrukturyzacja

Wirnik ze stali nierdzewnej: Precyzyjny podwójny wirnik lewituje wodę w 2 kolejnych komorach wirowania zgodnie z zasadą Schaubergera. Ponieważ prędkość przepływu eL-Neró® charakteryzuje się wysoką wydajnością produkcyjną, w komorach zachodzi prawdziwe mechaniczne połączenie. Struktura gromady zostaje dwukrotnie rozbita, a wodę można zrestrukturyzować.

 

Natura BioTuner – restrukturyzacja + aktywacja

BioTuner natura: oczyszczona woda jest restrukturyzowana w oparciu o naturę. Odciskane widmo częstotliwości światła naturalnego jest przenoszone przez rezonans, a tym samym odtwarza świeżą wodę źródlaną.

 

Natura BioPatch – harmonizacja

Charakter BioPatch: Całe urządzenie jest zharmonizowane z zasilaczem pod względem smogu elektrosmogowego (w tym 5G) i innego promieniowania. Tylko wtedy restrukturyzacja wody stanie się stabilna i pozostanie chroniona.

AHA – dla maksymalnego bezpieczeństwa:

opcjonalnie: ochrona higieny ścieków (AHA)

Zawór zwrotny : Zawór zwrotny zapobiega cofaniu się ścieków do urządzenia. Jednak samo to stanowi jedynie ochronę mechaniczną, a nie higieniczną!

Bezpieczna dezynfekcja : dodatkowa bariera antybakteryjna w wężu kanalizacyjnym zapobiega jedynie wszelkim innym możliwym ponownemu zanieczyszczeniu przez wąż kanalizacyjny. W szczególności w przypadku podblatowych systemów zbiorników istnieje bardzo wysokie ryzyko, że bakterie dostaną się do membrany przez wąż ściekowy, a następnie dalej do zbiornika. Chociaż w urządzeniach z przepływem bezpośrednim nie ma zbiornika, istnieje również niewielkie ryzyko resztkowe zanieczyszczenia wstecznego. Ponieważ redefiniujemy standardy na rynku za pomocą innowacji, polegamy na maksymalnym bezpieczeństwie dla każdego, kto jest tego wart.

Dzięki temu modułowi bezpieczeństwa speedflow oferuje najwyższe możliwe bezpieczeństwo w systemach filtrów i jest pierwszym systemem bezpośredniego przepływu, który jest potrójnie chroniony mikrobiologicznie.

AHA – dla maksymalnego bezpieczeństwa:

opcjonalnie: ochrona higieny ścieków (AHA)

Zawór zwrotny : Zawór zwrotny zapobiega cofaniu się ścieków do urządzenia. Jednak samo to stanowi jedynie ochronę mechaniczną, a nie higieniczną!

Bezpieczna dezynfekcja : dodatkowa bariera antybakteryjna w wężu kanalizacyjnym zapobiega jedynie wszelkim innym możliwym ponownemu zanieczyszczeniu przez wąż kanalizacyjny. W szczególności w przypadku podblatowych systemów zbiorników istnieje bardzo wysokie ryzyko, że bakterie dostaną się do membrany przez wąż ściekowy, a następnie dalej do zbiornika. Chociaż w urządzeniach z przepływem bezpośrednim nie ma zbiornika, istnieje również niewielkie ryzyko resztkowe zanieczyszczenia wstecznego. Ponieważ redefiniujemy standardy na rynku za pomocą innowacji, polegamy na maksymalnym bezpieczeństwie dla każdego, kto jest tego wart.

Dzięki temu modułowi bezpieczeństwa speedflow oferuje najwyższe możliwe bezpieczeństwo w systemach filtrów i jest pierwszym systemem bezpośredniego przepływu, który jest potrójnie chroniony mikrobiologicznie.

Dane techniczne

* Stan na 08/2019 (zmiany techniczne zastrzeżone przez producenta)

Okresy wymiany filtrów
 1. Bariera higieniczna dla membrany HF wejściowa bariera bakteryjna (CTO / HF) co 12 miesięcy
 2. Kompaktowa płytka drukowana (matryca węglowa CTO + włókno post węglowe) co 12 miesięcy
 3. Kompaktowa jednostka RO (membrana RO TFC HP) co 12–24 miesięcy
 4. Post Carbon + MI (GAC + granulat mineralizacyjny) 6-12 miesięcy (w zależności od pożądanej ilości mineralizacji / wydobycia)
 5. Odrzucanie zarazków higienicznych przez membranę HF (CTO / HF) co 12-24 miesiące
Produkcja w czasie rzeczywistym

około 1,7 l / min

Pobór mocy

Produkcja w  trybie czuwania  1,4 W
Koszt energii elektrycznej 84 W
rocznie z dziennym poborem 10 L (0,27 € / kWh)  Ø 4,22 €

Zużycie wody

Tylko stosunek ścieków 1: 0,62
kosztuje rocznie pa z pobraniem 10 l dziennie (5 € / m³)  Ø 29,20 € (0,9 centa / litr)

pH

6,8 do 7,5 (w zależności od czasu wzbogacania mineralizacji)

Wymiary i waga

(Szerokość / wysokość / głębokość) 13,2 x 42 x 46 cm, 10,6 kg

Intelligente Systeme by WALUTEC®